Strona 1 z 1

Przednie lampy

Post: 24 mar 2010, 12:15
autor: mosquito
Mam pytanko do zorientowanych.
Chodzi mi o przedni reflektor,czy istnieją jakieś zamienniki na rynku?Czy ewentualnie można wymienić samo szkło (czy jest demontowane?),czy trzeba całość?Mam pęknięte szkło w prawej lampie,dlatego zastanawiam się jak to można zrobić.Rysa jes mała i ledwie widoczna,ale podejrzewam,że z czasem poleci całkiem.
Dzięki za ewentualną pomoc

Re: Przednie lampy

Post: 24 mar 2010, 13:59
autor: robert38
Ja rozklejałem swój reflektor. Oddawałem odbłyśniki soczewek do regeneracji. Jest z tym trochę zabawy i trzeba robić to tak że należy podgrzać klej którym jest przyklejone szkło do reflektora i powoli odklejać. Ten klej a wlasciwie jakaś masa klejąca pod wpływem ciepła mięknie. Robiłem to w lato, położyłem reflektor na słońcu na pół godziny i bardzo ładnie się szkło odkleiło. Uważać trzeba na plastikowe zaczepy aby ich nie połamać.
Jak kupisz zniszczony reflektor z całym szkłem to śmiało da się to szkło wymienić.

Re: Przednie lampy

Post: 24 mar 2010, 15:24
autor: mosquito
Dzięki za podpowiedź.To teraz trzeba poczekać na kilka dni ostrego słońca,albo jakąś suszarką go potraktuje :mrgreen: i będę działał.

Re: Przednie lampy

Post: 24 mar 2010, 16:03
autor: irek
Witam!

Zamienniki robia gdzies w chinach. viewtopic.php?f=6&t=24

Obrazek

Rózni się od oryginału kolorem obudowy (szara zamiast czarnej).
Tylko u nas nie ma dystrybutora.

Ja kupowałem na allegro uzywane. Raz trafiłem bardzo żle - lampa przyszła z połamanymi zaczepami. Drugim razem było ok.
Cena - za całość miedzy 200 a 600 zł. Tylko niektórzy wyjmuja silniczek. Niby mozna z własnej lampy ale ja musiałem dokupować bo się niestety zacinał.

Pozdr.
Ir